Nereti gadās, ka dažādu iemeslu dēļ auto pēkšņi vairs nav iespējams iedarbināt vai nav iespējams piedalīties satiksmē. Visbiežāk šādu situāciju gadījumos pirmā doma ir – zvans draugam, bet ne vienmēr tas ir labākais risinājums.
Kādi ir visbiežākie iemesli autoevakuatora izsaukšanai?
- Automašīnas tehniski bojājumi,
- Ceļa satiksmes negadījums,
- Aukstā laika ietekme uz auto,
- Iestigšana grāvī vai kupenā,
- Izlādējies akumulators,


Lai gan autoevakuatora izsaukšana var likties dārgāks process nekā drauga vai paziņas palīdzība, ir svarīgi saprast to, ka speciālisti, kas ikdienā nodarbojas ar auto evakuāciju, ir pieredzējuši un pārzin automašīnu vislabāk, kā to vislabāk evakuēt, tāpēc to darot nenodara nekādu tālāku kaitējumu un parūpējas par to, lai auto tiktu aizvests uz remonta vietu tādā pašā kārtībā, kādā tas bija.
Kas jāzin pirms sauc evakuatoru?
Izsaucot autoevakuatoru, jāzin, kas ir nepieciešams un kāda ir autoevakuācijas gaita, lai serviss būtu patīkams un ātrs, nododot pēc iespējas precīzāku informāciju dispečerim par transportlīdzekli un atgadījumu. Informācija, ko nodot dispečerim:
- Kur atrodaties,
- Transportlīdzekļa kategorija,
- Transportlīdzekļa stāvoklis – nedarbojas, nevar izkustīnāt, iesprūdis u.c.,
- Cilvēku skaits, kas pēc iespējamības jānogādā
Jāatceras, ka katra uzņēmuma autoevakuācijas kārtība var atšķirties, gala summu par autoevakuāciju sastāda patērētā degviela, veikto remontdarbu un detaļu izmaksas un evakuācijas nodrošināšanas izmaksas.